AytosxE3
Συνταγές με ελαιόλαδο-Χαλβάς
12 Νοεμβρίου, 2014

Εορτασμός 25ης Μαρτίου

Στις 24 Μαρτίου 2011 γιορτάστηκε η επέτειος της επανάστασης του 1821. Τη γιορτή διοργάνωσαν οι μαθητές και μαθήτριες της Στ΄ τάξης του σχολείου μας. Έπαιξαν θέατρο, αφηγήθηκαν την ιστορία της επανάστασης και τραγούδησαν μαζί με την ορχήστρα του σχολείου. Τη γιορτή παρακολούθησαν μαθητές/τριες όλων των τάξεων και οι γονείς τους.

Στις 25 Μαρτίου 2011 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄ και της Στ΄ τάξης συμμετείχαν στην παρέλαση του Δήμου Νεάπολης- Συκεών, η οποία έγινε στη Νεάπολη για πρώτη φορά. Παρόλα τα προβλήματα και την ταλαιπωρία το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε επάξια. Ελπίζουμε όμως η παρέλαση να ξαναγυρίσει στον τόπο μας.

25 MARTIOY 1

parelasi