Εικαστικές παρεμβάσεις από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων
24 Απριλίου, 2023
Συμμετοχή της ΣΤ’ τάξης στην 1η Μαθητική Περιβαλλοντική Συνάντηση του Εκπαιδευτικού Δικτύου Δράσης: .
12 Μαΐου, 2023

Ασφάλεια στο σπίτι

Την Τετάρτη 24/04/2023 κλιμάκιο από τη Βιομηχανία Τσιμέντων “ΤΙΤΑΝ” επισκέφθηκε το σχολείο μας, ύστερα από πρόσκληση δική μας, και παρουσίασε σε όλους,-ες τους/τις μαθητές,-τριες το εκπαιδευτικό πρόγραμμα “ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ”. Στη διάρκεια της παρουσίασης έγινε προσπάθεια από τους εισηγητές να καταλάβουν τα παιδιά ότι οι κίνδυνοι μέσα σε ένα σπίτι είναι πολλοί και ποικίλοι, εάν δεν προσέχουμε. Η συμμετοχή των παιδιών ήταν εντυπωσιακή και η παρουσίαση έληξε με το μοίρασμα έντυπου υλικού στα παιδιά στο οποίο αναφέρονται με λεπτομέρειες οι πιθανοί κίνδυνοι μέσα στο σπίτι καθώς και χρήσιμες συμβουλές.

Ασφάλεια στο σπίτι