Αιμοδοσία Δήμου Νεάπολης Συκεών 5 έως 12 Νοεμβρίου 2022
1 Νοεμβρίου, 2022
Εορτασμός απελευθέρωσης της Θεσσαλονίκης από τη ναζιστική κατοχή
3 Νοεμβρίου, 2022

Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου

Την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου, ημέρα της εθνικής επετείου, το σχολείο μας συμμετείχε στον εορτασμό. Αντιπροσωπεία μαθητών,-τριων με τη σημαία του σχολείου και τη συνοδεία του κ. Λαδόπουλου Γεώργιου, δασκάλου του ΣΤ2 τμήματος, παραβρέθηκαν στη Δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγίων Αποστόλων Πεύκων. Μετά τη Δοξολογία, στην επιμνημόσυνη δέηση που ακολούθησε, μαθητής του σχολείου κατέθεσε στεφάνι στο Ηρώο. Στη συνέχεια η αντιπροσωπεία των μαθητών,-τριων με τη συνοδεία των γονέων κατέληξε στον χώρο της παρέλασης στη Νεάπολη. Στην παρέλαση που ακολούθησε το τμήμα της σημαίας συνόδεψε η κ. Αυγέρη Αθανασία.

Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου