Πάμε θέατρο!
15 Απριλίου, 2019
Ημερίδα για την επιθετικότητα στο σχολείο.
18 Απριλίου, 2019

Ομιλία για τη σχολική βία.

Το σχολείο μας, χθες Τρίτη 16/4/2019, διοργάνωσε μια εκπαιδευτική συνάντηση στα πλαίσια του Εκπαιδευτικού Προγράμματος για τη σχολική βία με στόχο την ευαισθητοποίηση των μαθητών όλων των τάξεων. Πρόκειται για μια δράση που πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Κρατικής Ασφάλειας της Θεσ/νικης και δείχνει την αποφασιστικότητα της σχολικής κοινότητας να αντιμετωπίσει αποτελεσματικά τέτοια θέματα.

Προσκεκλημένη  για να μιλήσει στα παιδιά ήταν η κ. Γκοντόλια Ασημίνα, Αστυνόμος Β?  Τμηματάρχης του Τμήματος Αντιμετώπισης Ρατσιστικής Βίας, της Διεύθυνσης Ασφάλειας Θεσ/νικης,  η οποία με τις εξειδικευμένες γνώσεις που διαθέτει κατάφερε να λύσει πολλές απορίες των παιδιών πάνω σε θέματα καταπολέμησης σχολικής βίας και σχολικού εκφοβισμού.

Ομιλία για τη σχολική βία.