Οι μαθητές/τριες ζωγραφίζουν την αγάπη
14 Φεβρουαρίου, 2024
skaki
22ο ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΑΚΙΟΥ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 2024
14 Φεβρουαρίου, 2024

Παγκόσμια Ημέρα Επιληψίας

Στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκων λόγω της Παγκόσμιας Ημέρας Επιληψίας στις 12/2, έγινε ενημέρωση, από τη σχολική νοσηλεύτρια του σχολειού κ. Μπάνια Μαλαματή, των μαθητών όλων των τάξεων σχετικά με την επιληψία και τα βήματα που ακλουθούμε για να παρέχουμε βοήθεια σε ένα άτομο που κάνει επιληπτική κρίση! Επιπρόσθετα έγινε προβολή του βίντεο σε όλες τις τάξεις! Επιπλέον αναρτήσαμε σε διάφορα κεντρικά σημεία του σχολειού την αφίσα με τα βήματα που ακολουθούμε  σε περίπτωση επιληπτικής κρίσης ! Τα παιδιά έδειξαν ενθουσιασμό με το εκπαιδευτικό πρόγραμμα !

Παγκόσμια Ημέρα Επιληψίας