Εκπαιδευτική Περιηγητική εκδρομή της έκτης τάξης στις λίμνες Κορώνεια και Βόλβη.
24 Μαρτίου, 2023
Διαδικτυακό πρόγραμμα eTwinning από την Ε’ και ΣΤ’ τάξη.
6 Απριλίου, 2023

12ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο

Το SMOKE FREE GREECE και η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝΤΙΚΑΡΚΙΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, διοργάνωσαν το 12ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο, «ΠΑΙΔΕΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΝΙΣΜΑ».

Η εκδήλωση διεξήχθη στο χώρο της ΔΕΘ, στην αίθουσα «ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΕΛΛΙΔΗΣ» την Τρίτη 28 Μαρτίου.

Έλαβαν μέρος πολλά σχολεία, απ΄ το πολεοδομικό συγκρότημα Θεσσαλονίκης και την υπόλοιπη Ελλάδα (Δημοτικά, Γυμνάσια, Λύκεια), και αρκετά απ’ αυτά βραβεύτηκαν για τα έργα τους, που είχαν για θέμα την εξάρτηση από το τσιγάρο. Μέσα σ’ αυτά ήταν και το δικό  μας σχολείο το οποίο εκπροσωπήθηκε απ’ το ΣΤ2 και Ε1.

Οι μαθητές/τριες του Ε1 συμμετείχαν στην εκδήλωση με την αφίσα «Τα πρόσωπα των εξαρτήσεων» η οποία απέσπασε πολύ θετικές κριτικές απ’ το προεδρείο του συνεδρίου το οποίο αποτελείτο από διακεκριμένους επιστήμονες της υγείας.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στον δάσκαλό τους κ. Ελευθέριο Γράβο.

Οι συνοδοί εκπαιδευτικοί: Γράβος Ελευθέριος, Λαδόπουλος Γεώργιος.

Για φωτογραφίες πατήστε εδώ.

12ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο